بهترین سوشال مدیا دنیا چیست؟ | مرکز طرح فردا

بهترین سوشال مدیا چیه؟ احتمالا این سوال برای شما پیش آمده، در این مقاله قراره کاملا درمورد بهترین سوشال مدیا دنیا صحبت کنیم و همچنین توضیحاتی درباره آن ها بدهیم.

قبل از شرو لازم است بگم که بهترین سوشال مدیا وجود ندارد هرکس بنا به نیاز شخصی و استفاده خود از یک سوشال مدیا استفاده میکند. اما این مقاله طبق اماری است که نشان میدهد کدوم سوشال مدیا بیشترین استفاده و محبوبیت را دارد.

10 تا از بهترین سوشال مدیا ها

سوشال مدیا به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی در دوره دیجیتال شناخته می شود. این پلتفرم ها نه تنها امکان برقراری ارتباط بین افراد را فراهم میکند، بلکه به عنوان ابزاری برای به اشتراک گذاری محتوا، تبلیغات و حتی آموزش مورد استفاده قرار میگیرد.

در ادامه قراره 10 تا از بهترین سوشال مدیا های  دنیا را براساس محبوبیت به شما معرفی کنیم:

10.ردیت(Reddit)

در رتبه دهم لیست بهترین سوشال مدیا ما ردین در رتبه آخر قرار میگیرد. طبق رتبه بندی الکسا ردیت یکی از 20 سایت برتر جهان است. این سایت که خود را صفحه اول اینترنت معرفی میکند و جز بهترین سوشال مدیا ها محسوب میشود و ماهانه حدود 430 میلیون کاربر فعال دارد.

ردیت از نظر درآمدی های وضعیت نسبتا خوبی دارد و در سال گذشت چیزی هدود 800 میلیون دلار کسب درآمد داشته است. سایت ردیت تقریبا از نظر محتوایی کامل است و انوع محتوا ها را پوشش میدهد و برای جامعه های مختلفی از جمله گیمینگ، تجهیزات، مد و سرگرمی پلتفرمی ارائه میدهد.

این سوشال مدیا درحال حاضر بیش از 2. میلیون ساب ردیت دارد که کاربران این انجمن ها در مورد هر موضوعی محتوا تولید میکنند و به اشتراک میگذارند.

9.توییتر یا ایکس(twitter X)

توییتر یا ایکس رتبه 9م بهترین سوشال مدیا ها را دارد. سوشال مدیا ایکس که قبلا با نام توییتر شناخته میشد به عنوان یکی از بزرگترین سوشال مدیا ها در حال حاظر حدود 550 میلیون کاربر فعال دارد.

قطعا شما هم فکر میکردی که توییتر رتبه خیلی بالاتری داشته باشد اما با توجه به مسیری پر فراز و نشیبی که داشته است الان در جایگاه مناسبی قرار دارد. البته بعد از خرید توییتر توسط ایلان ماسک رازنه خبرهای جنهالی و پر حاشیه ای به گوش میرسد.

اما با این وجود اگر به زمینه هایی مثل ورزش، سرگرمی، سیاست، فناوری یا بازاریابی علاقه دارید. پیشنهاد میکنم تعامل و فعالیت در توییتر را فراموش نکنید.

.8اسنپ چت(Snapchat)

شاید برایتان عجیب باشد که چرا اسنپ چت رتبه 8 بهترین سوشال مدیا و بالاتر از توییتر قرار دارد.باید بگم اسنپ چت سوشال مدیا ای است که در ایران زیاد محبوب نیست اما در کشور های دیگر بخصوص در اروپا بین جوانان و نوجوانان بسیار محبوب و رقیب تیک تاک و اینستاگرام محسوب میشود.

نا گفته نماند که اسنپ چت ماهانه چیزی حدود 630 میلیون کاربر فعال دارد و در سال آخیر درآمدی بیش از 1 میلیارد دلاری کسب کرده است.

.7تلگرام(Telegram)

رتبه 7 بهترین سوشال مدیا تلگرام، به شخصه معتقدم لایق جایگاه بالاتری هست. سوشال مدیا تلگرام یک پیام رسان چند پلتفرمی که در سال 2013 توسط پاول دوروف راه اندازی شد. تلگرام با رشد قابل توجه در سال 2021 از ماهانه 500 میلیون کاربر فعال به چیزی بیش از 900 میلیون کاربر در ماه رسیده است.

تلگرام به عنوان یک اپلیکیشن معروف و  با داشتن قابلیت های جذاب و امنیت بالا یکی از بهترین گزینه ها برای پیام رسانی فوری است. تلگرام در زمینه امنیت پیام و فایل بسیار قوی عمل کرده است به طوری که میشود.

 روی فایل ها و پیام ها رمزگذاری کرد. دلیل برتاکیید ویژگی امنیت تلگرام چیز ساده ای نبوده است. همچنین نا گفته نماند که شایعاتی من باب درآمدزایی از تلگرام به گوش میرسد.

6.تیک تاک(Tik Tok)

رتبه 6 بهترین سوشال مدیا تیک تاکی که سال 2016 به صورت رسمی کار خودش را آغاز کرد و از همان سال آغازین جذب مخاطب و محبوبیت زیادی به دست آورد.

این پلتفرم رقیب اصلی اینستاگرام و اسنپ چت محسوب میشود. اسنپ چت به صورت ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد و همچنین سال گذشته چیزی حدود 11 میلیارد دلار درآمد داشته است.

با محبوبیتی که تیک تاک در بین جوانان و نوجوانان دارد. حتی الان هم نرخ رشد بالایی را تجربه میکند. این اپلیکیشن درسال 2017 رکورد ها را جا به جا کرد و به عنوان سریع ترین نرم افزار در رشد شناخته شد.

ناگفته نماند که تیک تاک با توجه ممنوعیت در هند و تلاش های ایالات متحده برای ممنوعیت آن این اپ در سال های اخرین بیشترین تعداد دانلود را در سراسر جهان داشته است.

5.وی چت(WeChat)

وی چت رتبه 5 بهترین سوشال مدیا، قطعا بودن وی چت در این لیست و این رنک برای شما خیلی عجیبه اما باید بگم وی چت ماهانه بیش از 1.3 میلیارد کاربر فعال دارد که اکثریت آن ها چینی هستند.

جالب است بدانید وی چت ساخت شرکت تنسنت یکی از بزرگترین شرکت های دنیا که اسمش در کنار ماکروسافت و اپل دیده میشود. چینی ها وی چت را یک نرم افزار کامل میدانند که و برای کارهایی مثل تراکنش های مالی و تماس تصویری از آن استفاده میکنند.

وی چت برای رفع نیاز چینی ها طراحی شده است و امکانات آن از بعضی جهات با بزرگترین سوشال مدیا ها متفاوت است.

4.اینستاگرام(Instagram)

رتبه چهاربهترین سوشال مدیا متعلق به اینستاگرام است. شاید انتظار بالاتر از این رو داشتید. جالب است بدانید اینستاگرام که محبوب ترین سوشال مدیا در ایران است اما در بقیه کشور های دنیا اینطوری نیست.

اینستاگرام نرم افزار زیر مجموعه متا است که ماهانه چیزی حدود 2 میلیارد کاربر فعال دارد و همچنین درسال گذشته از این نرم افزار درآمدی حدود 24 میلیارد دلار داشته است.

با توجه به این موضوع که بیشتر کاربران اینستاگرام جامعه نئجئان و جوان هستند این فضا میتواند پلتفرم خوبی برای شرکت هایی باشد که جامعه هدفشان افراد زیر 35 سال است.

ناگفته نماند که ایستاگرام بهترین پلتفرم بازاریابی و تبلیغات محسوب میشود و طبق آخرین آمار 67 درصد از جوانان بین 18 تا 24 ساله به صورت روزانه از اینستاگرام استفاده میکنند.

3.واتس اپ(Whats App)

رتبه 3 بهترین سوشال مدیا واتس اپ است یکی دیگر از نرم افزار های متا، لازم به ذکر نیست اما نرم افزار های متا با وجود اینکه از یک شرکت هستند اما حسابشان از هم دیگر جداست و هرکدام در رتبه ای جدا در لیست قرار میگیرند.

برای من بودن واتس اپ در رتبه سوم خیلی عجیب بود اما جالب است بدانید که واتس اپ با تموم فراز و نشیب هایی که داشته است به عنوان بهریت سوشال مدیا برای پیام رسانی شناخته شده است. این نرم افزار پرطرفدار ماهانه بیش ار 2 میلیارد کاربر فعال دارو در سال اخیر چیزی بیش از 5.5 میلیارد دلار درآمد داشته است.

2.یوتیوب(You Tube)

قطعا شما هم مثل من انتظار رتبه اول را برای یوتیوب داشتید اما باید بگم در لیست بهترین سوشال مدیا یوتیوب رتبه دوم را دارد. یوتیوب ماهانه چیزی بیش از 2.5 میلیارد کاربر فعال دارد و اشتباه نیست اگر بگیم یوتیوب بزرگترین سوشال مدیا ویدیو ای در دنیا است.

یوتیوب در سال گذشته مبلغی باغ بر 29 میلیارد دلار درآمد داشته است. یک نقطه قوت خیلی مهم یوتیوب پایگاه کاربری بسیار قوی اوست که برای سنین مختلف از جمله کودکان و نوجوانان گرفته تا بزرگسالان و سالمندان را شامل میشود. طبق آخرین امار های مبنی بر استفاده از سوشال مدیا 81 درصد از بزرگسالان ایالات متحده از یوتیوب استفاده میکنند.

همچنین 49 درصد جاملعه سالمند بالای 64 سال از این پلتفرم سوشال مدیا استفاده میکنند. یوتیوب از نظر محتوایی بسیار قنی بوده و همه نوع سبک محتوایی را شامل میشود به عنوان مثال گیمینگ، آموزشی، اخبار، موسیقی، سرگرمی، ورزش و…

با توجه به اینکه تولید محتوا ویدیو ای و همچنین بازاریابی مبنی بر ویدیو رشد کرده این پلتفرم فضایی است برای برند ها تا در آن محصولات خو را تبلیغ کنند.

1.فیسبوک(Facebook)

و رتبه اول بهترین سوشال مدیا فیسبوک برای خود من هم اینکه فیسبوک اول باشه خیلی عجیب بود. فیسبوک در ایران به دلیل وجود توییتر یا ایکس و یوتیوب محبوبیتی ندارد. اما این سایت و اپلیکیشن بزرگترین سوشال مدیا جهان است. هنوز هم از نظر تعداد کاربر و محبوبیت بهترین است.

طبق آخرین امار سوشال مدیا فیسبوک هر ماه چیزی حدود 3 میلیارد کاربر فعال دارد. و توانسته در سال گذشته چیزی حدود 86 میلیارد دلار کسب درآمد کند که این مبلغ با دیگر سوشال مدیا ها از جمله تیک تاک، اسنپ چت، توییتر یا ایکس و… قابل مقایسه نیست.

هنوز زاکربرگ و فیسبوک در فضای مجازی و سوشال مدیا حرف اول را میزنند. بعضی از برند ها و صنایع همچنان از فیسبوک برای کسب و کار خود استفاده میکنند. از جمله شرکت های خدمات مالی، تجارت الکترونیک، خرده فروشی، گیمینگ و سرگرمی، اخبار، مخابرات، فناوری، کالاهای مصرفی و کسب و کارهای خودرویی میشود.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه همون طور که اول گفتم بهترین سوشال مدیا بسته به کسب و کار و نیاز شما انتخاب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست